Konwersacje online za darmo z aplikacją TalkPal AI

KONWERSACJE Z APLIKACJĄ TALKPAL AI

Konwersacje to nieodłączny element nauki języka. Możesz czytać, pisać, a nawet mówić do siebie w języku, którego się uczysz, ale bez rozmów z innym użytkownikiem języka, nauka ta będzie szła wolno i mało skutecznie. To jak z nauką pływania: nie nauczysz się pływać, nie stawiając nigdy nogi w wodzie.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby w końcu płynnie nauczyć się posługiwać wymarzonym językiem, musisz zainwestować w konwersacje.

Zanim powiesz, że „no tak, łatwo powiedzieć, ale konwersacje (jeszcze takie prywatne) to droga rzecz!”, to mam dla Ciebie świetną wiadomość: są już aplikacje, dzięki którym możesz ćwiczyć konwersacje ze sztuczną inteligencją nawet za darmo! Tak, takie rzeczy są już możliwe nie tylko na filmach 🎞️.

Aplikacja, której ja używam do konwersacji z botem to TalkPal AI. Opowiem o zaletach tej aplikacji, która jeszcze niedawno była tylko możliwa w science fiction. Będzie o tym, czy takie darmowe lub (w wersji premium) prawie darmowe konwersacje są warte Twojego czasu i czy zastąpią Ci lekcje z lektorem.

Pewnie nie możesz się już doczekać, żeby usłyszeć szczegóły, dlatego od razu przechodźmy do konkretów.

CZY NAPRAWDĘ MOŻNA MIEĆ KONWERSACJE ZA DARMO?

Czy naprawdę można mieć konwersacje za darmo? Można!

Z darmowym pakietem TalkPal AI jest to możliwe. Jaki jest haczyk? Taki, że w darmowym pakiecie masz limit 15 minut dziennie rozmów. Niektóre funkcje aplikacji np. tłumaczenia wypowiedzi są niedostępne w tym pakiecie. Aczkolwiek jak się uprzesz, to możesz korzystać za darmo – i o to chodzi. 15 minut może wydawać się mało, ale jeśli faktycznie będziesz rozmawiać w języku docelowym przez te 15 minut codziennie, to w niedługim czasie zobaczysz ogromne efekty.

Jeśli jednak wolisz konwersacje rzadziej, a dłużej, to koniecznie rozważ pakiet premium. Możesz testować aplikację w wersji premium przez 14 dni za darmo i bardzo zachęcam. Zobaczysz, czy to jest faktycznie coś dla Ciebie.

Tutaj możesz podejrzeć ceny pakietów:

jak jest cena talkpal ai

Jak widzisz, wersja premium kosztuje około 20zł za miesiąc, co wynosi mniej niż cena pojedynczej konwersacji 💰.

DOSTĘPNE JĘZYKI I POZIOMY

Konwersacje w aplikacji TalkPal AI dostępne są dla aż 57 języków!

Jedynie tryb odgrywania scenek w różnych sytuacjach dostępny jest tylko na razie dla kilkunastu języków.

Możesz uczyć się z tą aplikacją na każdym poziomie: od A1 do C2. Podciągniesz więc również słownictwo specjalistyczne.

Dodatkowo tłumaczenia są dostępne po polsku.

JAK WYGLĄDAJĄ KONWERSACJE ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ W APLIKACJI TALKPAL AI

Chat wygląda jak normalny chat z innym użytkownikiem języka. Dodatkowo na plus jest, że sztuczna inteligencja zawsze rozpoczyna rozmowę i proponuje trzy kategorie tematów do wyboru: zabawne, interesujące i randomowe. Po wyborze kategorii rozpoczyna rozmowę, zadając nam pytanie lub skłaniając nas do refleksji nad jakimś tematem.

Możesz pisać lub mówić. Mikrofon bardzo dobrze wyłapuje to, co chcesz powiedzieć (testowałam po angielsku i po francusku, i w obydwu przypadkach szło świetnie). Rozmowa z botem ma nawet pod pewnym względem przewagę nad normalną konwersacją, bo tekst mówiony jest od razu zapisywany, więc w tym samym momencie masz kontakt z poprawną pisownią.

Poza tym sztuczna inteligencja po każdej Twojej wypowiedzi daje Ci feedback do całej wypowiedzi, poprawiając wszystkie błędy. A jeśli nie zrozumiesz udzielanej przez nią odpowiedzi, to możesz ją przetłumaczyć jednym kliknięciem. Brzmi super? Jest super.

ROLE PLAY Z BOTEM

A jak znudzą już Ci się zwyczajne rozmowy z botem, to masz też w aplikacji do dyspozycji fajną alternatywę: role play, czyli odgrywania roli. Możesz wybrać jedną z wielu scenek z różnych kategorii: codziennych, sytuacji zawodowych oraz pobudzających wyobraźnię sytuacji fikcyjnych.

To tylko przykładowe scenariusze, w aplikacji jest ich o wiele więcej.

Jest to dużo ciekawsza forma rozmowy niż zwykły chat, pozwala też na ćwiczenie słownictwa z różnych kategorii.

OPISYWANIE ZDJĘĆ Z BOTEM

Opisywanie tego, co widzisz na obrazku to klasyczne ćwiczenie pojawiające się na wielu egzaminach. Także dzięki aplikacji TalkPal AI możesz ćwiczyć przed tego rodzaju wyzwaniem.

Obrazki są z wielu różnych kategorii. Po opisaniu obrazka zawsze dostajesz feedback z poprawionymi błędami. Specjalnie zrobiłam błąd, żeby pokazać, jak fajnie bot poprawia gramatykę i nie tylko (obrazek pierwszy od lewej):

CHAT ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ – CZY ZASTĘPUJE KONWERSACJE Z LEKTOREM?

Konwersacje z TalkPal AI to konwersacje ze sztuczną inteligencją. Jest to super narzędzie do przełamania bariery mówienia i do ćwiczenia mówienia pomiędzy rozmowami z innym użytkownikiem języka. Pomiędzy rozmowami, ale nie zamiast nich, mimo wszystko nie zastąpi to w pełni prawdziwej rozmowy, ale na pewno bardzo przyspieszy naukę.

Nie zastąpi prawdziwej rozmowy, bo jednak w tej aplikacji widzimy zapis wypowiedzi, w normalnym życiu rozmowa się nie zapisuje i jak kogoś nie zrozumieliśmy, to trzeba dopytać. Niestety w normalnym życiu nie można sobie tak łatwo i szybko przetłumaczyć wypowiedzi samemu (jeszcze 😃).

Poza tym, jeśli masz problem z motywacją i systematyczną nauką, to wciąż nie obejdzie się bez prawdziwego nauczyciela.

Jednak, jeśli masz dużo wewnętrznej motywacji i regularnie będziesz korzystać z tej aplikacji, to jesteś w stanie zmniejszyć częstotliwość lekcji z nauczycielem. Możesz w ten sposób sporo zaoszczędzić.

MINUSY APLIKACJI

➖ Aplikacja nie ma polskiego interfejsu, co jest jednak tylko małym minusem, bo na przykład tłumaczenia wypowiedzi na polski są dostępne.

➖ TalkPal AI jest dostępny tylko w wersji przeglądarkowej. Oczywiście, że łatwiej korzystałoby się z aplikacji zainstalowanej na telefonie. Może w przyszłości pojawi się taka.

Brak funkcji zapisywania poprzednich chatów – i to jest moim zdaniem jedyny prawdziwy minus tej aplikacji. Przez co błędy i słówka, które chcesz zapamiętać, musisz wypisywać od razu po każdej konwersacji.

JAK UCZYĆ SIĘ Z APLIKACJĄ TALKPAL AI

Oto kilka wskazówek na to, jak wyciągnąć jak najwięcej z nauki z tą aplikacją:

🌸 W trakcie konwersacji, skup się na konwersacji. Do dokładnego przejrzenia błędów wróć po zakończonej rozmowie.

🌸 Bot jest bardzo rozmowny i podrzuca dużo przydatnego słownictwa. Warto z tego korzystać i regularnie używać zwrotów z jego wypowiedzi w swoich wypowiedziach.

🌸 Warto też otoczyć się listą słówek lub fiszkami ze słówkami, których się aktualnie uczysz i zrobić sobie wyzwanie, aby wykorzystać je w rozmowie. Możesz odhaczać je lub odwracać na drugą stronę, jak tylko uda Ci się któreś słówko wykorzystać. Dużo łatwiej zrobić to ćwiczenie z botem niż w trakcie żywej rozmowy.

🌸 Role play: Przygotuj się do niego niczym do konwersacji z lektorem. Przygotuj sobie potrzebne słownictwo.

🌸 Na zakończenie konwersacji przejrzyj błędy, wypisz poprawną wersję i sporządź fiszki.

🌸 Zaznaczone słownictwo możesz skopiować bezpośrednio do aplikacji Anki, jeśli masz ją zainstalowaną. Anki to darmowa aplikacja do tworzenia fiszek. Możesz ją ściągnąć tutaj.

🌸 Regularnie wracaj do tych samych scenariuszy role play dla utrwalania i odświeżania danego słownictwa.

🌸 Przyda Ci się zeszyt albo osobny plik tekstowy, w którym będziesz zbierać słownictwo do poszczególnych scenariuszy, aby łatwo do niego wrócić i poszerzać o nowe słówka.

roleplay talkpal ai konwersacje

MOJA OPINIA O APLIKACJI TALKPAL AI

Bardzo mnie cieszy, że na rynku jest coraz więcej narzędzi, bazujących na sztucznej inteligencji. Jakiś czas temu pisałam o tym, jak korzystać z ChatGPT przy nauce, o czym możesz poczytać tutaj. Podczas gdy używając ChatGPT, dużo zależy od jakości komendy, które wydasz sztucznej inteligencji, to TalkPal AI te komendy ma wbudowane, a Tobie pozostaje tylko skupić się na rozmowie.

Powtórzę jeszcze raz, że ta aplikacja nie zastępuje w pełni rozmowy w realu, ale jest świetnym uzupełnieniem. Jest to w końcu narzędzie, dzięki któremu faktycznie można samemu ćwiczyć konwersacje, a nie tylko mówienie do siebie 😉. To taka subtelna, ale istotna różnica, jak między Nutellą, a innym zwykłym kremem czekoladowym (nie to samo). Tutaj ćwiczymy prawdziwą interaktywną rozmowę, podłapujemy słownictwo od współrozmówcy i dostajemy feedback.

Także nie zastanawiaj się, tylko wypróbuj tę aplikacją (znajdziesz ją tutaj). Możesz ją testować aż przez 14 dni za darmo, a później dalej korzystać za darmo w podstawowej wersji 15 minut dziennie.

A jak już poćwiczysz mówienie z botem i przełamiesz swoją barierę mówienia, to koniecznie umów się na lekcję z prawdziwym użytkownikiem języka na przykład na italki (więcej o talki piszę tutaj).

Miłych konwersacji!

2 Comments
  • Avo

    Odpowiedz

    Super materiały o możliwościach sztucznej inteligencji w nauce języka. Moim zdaniem najlepsze na jakie trafiłem w necie. Jestem samoukiem i jestem podekscytowany możliwościami jakie niesie sztuczna inteligencja w nauce języka obcego. Obecnie jestem w fazie prób z Chatem GPT. A według ciebie, co jest lepsze do nauki szczególnie konwersacji GPT czy TalkPal. Ja jeszcze czytałem o gliglish.

    • Martyna Siewert

      Dziękuję! Tak, dokładnie też tak mam ze sztuczną inteligencją, w końcu ćwiczenie mówienia jest o wiele prostsze i tańsze 😉. Bardzo fajnie ćwiczyło mi się na początku z ChatGPT, można samemu scenariusze role play wymyślać. Jednak na szybko do ćwiczenia mówienia używam aktualnie TalkPal AI, ale ponieważ tych narzędzi ze sztuczną inteligencją do nauki języków tworzy się coraz więcej, to już szukam nowych do testowania. Rzuciłam okiem na szybko na Gliglish i też wygląda super! Jest co prawda sporo droższy od Talkpal AI, ale też jest opcja darmowa i nie trzeba się rejestrować. Brzmi super, na pewno przyjrzę się mu bliżej, dzięki za polecenie! 🙂

Leave a Comment