6 powodów, dla których pokochasz Audible

Jak znaleźć czas na naukę języka? Bez wstawania o piątej, bez wyrzucania telewizora przez okno i bez zrywania na zawsze ze znajomymi?

Zanim zdecydujesz się na podjęcie radykalnych środków, najpierw zainstaluj Audible. I postaraj się słuchać go w każdej chwili, w której masz zajęte ręce, ale wolne myśli.

Dlaczego Audible? A no dlatego, że ma do zaoferowania…

1. NAJLEPSZE AUDIOBOOKI DO NAUKI JĘZYKÓW

Dla mnie bezkonkurencyjny numer jeden do nauki języków. Jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o audiobooki. Większość z nich wysiada (z auta) przy pierwszym podejściu. Ale ta aplikacja mnie oczarowała:

  • TYSIĄCAMI TYTUŁÓW DO NAUKI JĘZYKÓW – Znajdziesz tu wiele różnych serii do nauki języków, w tym serie, których autorem jest Paul Noble (np. Learn French, etc.). W końcu kurs audio, przy którym wiedza wchodzi do głowy bez wysiłku i już tam się zadomawia na dobre.
  • DWUJĘZYCZNYMI AUDIOBOOKAMI – To świetny sposób na poszerzenie słownictwa i to bez ślęczenia nad słownikiem. Znajdziemy różne serie z krótkimi opowiadaniami, ale i całe powieści (np. autorstwa Mozaika Educational)
  • BESTSELLERAMI W RÓŻNYCH JĘZYKACH – Jeśli chcesz, aby audiobook naprawdę przykuł Twoją uwagę, sięgnij po jeden z bestsellerów z ulubionego gatunku. Albo sięgnij po taki już raz przez Ciebie przeczytany i trochę zapomniany – ale tym razem w innym języku.

A co jeśli nie wyobrażasz sobie uczyć się języka bez książki przed sobą? Nic się nie martw, bo Audible specjalnie dla takich czytelników dołącza…

2 . PDF DO AUDIOBOOKA GRATIS

Po wymianie kredytu na audiobook, zajrzyj do swojej biblioteki. Plik PDF będzie już tam na Ciebie czekał gotowy do ściągnięcia. Nie znajdziemy go przy każdej pozycji, ale jak dotąd znalazłam go przy każdej pozycji będącej kursem językowym.

No i pięknie, wygląda na to, że niczego nie brakuje. Ale zaraz, zaraz… taka zagraniczna nazwa, to pewnie cena też? A właśnie że niekoniecznie. W dodatku można nawet dostać…

3. DARMOWE AUDIOBOOKI NA WŁASNOŚĆ

Czyli tak zwany darmowy okres próbny dostępny na Audible.com. Zakładasz konto i cieszysz się trzema kredytami. Możesz je wymienić na audiobooki, a potem bez ceregieli przerwać subskrypcję. Pieniądze z konta nie wyjdą, a trzy świeżutkie audiobooki wpadną na półkę.

Dalsza subskrypcja kosztuje $14.95, czyli około 59 złotych. Trochę drogo.

Ale jest też druga opcja na Audible.co.uk . Brytyjska wersja Audible oferuje subskrypcję za £7.99, czyli około 39 złotych. Możesz zgarnąć dwa kredyty na start, a potem co miesiąc kolejny. Wygląda to już nieco lepiej, ale to, na co udało im się mnie skusić, to pierwsze trzy miesiące za pół ceny, czyli £3.99 (około 19 złotych). Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, szczególnie że Audible oferuje…

4. DALSZE PROMOCJE

Z Audible możesz zrezygnować w każdej chwili. Zebrane do tej pory audiobooki są oczywiście Twoje na zawsze. A jaki można wyobrazić sobie bardziej idealny moment na rezygnację niż koniec okresu za darmo lub (ewentualnie) za pół ceny?

Audible o tym wie, ale ponieważ najwyraźniej lubi swoich klientów (i ich portfele), bo bardzo często przy rezygnacji składa kuszącą ofertę.

Na przykład kolejne trzy miesiące za pół ceny. Audiobooki są drogie, a w tej sytuacji za dwie dyszki możesz wybrać sobie co tylko chcesz mimo parokrotnie wyższej ceny. I jak tu się nie skusić?

Ale jeśli wciąż znajdujesz powody, żeby się oprzeć, to zdradzę Ci, co mnie przekonało…

5. DARMOWA WYMIANA AUDIOBOOKA BEZ CEREGIELI

Wsiadasz do auta, odpalasz Audible, a zanim dojeżdżasz do domu wiesz już, że to nie Twoje klimaty? Zdarza się. Nie podoba się i tyle – jasna sprawa.

Audible też rozumie i od naszych narzekań wykręca się w wielkim stylu. Jeśli książka Ci się nie podoba, zwracasz ją jednym kliknięciem i po krzyku. A po paru s e k u n d a c h dostajesz z powrotem swój kredyt.

Jeden kredyt na miesiąc to był mój największy opór przed Audible. Na Legimi biłam rekordy w prędkości, z jaką porzucałam audiobooki. Naprawdę uważam, że należy mi się w tej kategorii złoto. Ale możliwość bezproblemowej wymiany przekonała do Audible nawet mnie.

Zwłaszcza jeśli, tak jak ja, chcesz korzystać z Audible do nauki języków – to potrzebujesz takich książek, które naprawdę przykują Twoją uwagę.

A jeśli lubisz mieć naprawdę duży wybór, to Audible oferuje jeszcze…

6. DARMOWE PODCASTY!

I to wszystkie bez wyjątku. Także wystarczy przejść do wyszukiwarki podcastów na stronie i wybrać jakąś perełkę dla siebie. Jak Ci się nie spodoba, wybierasz kolejną i w tym przypadku nie musisz zaprzątać sobie głowy żadnymi wymianami kredytów.

Jeśli naprawdę chcesz znaleźć czas na naukę języka, to koniecznie daj szansę Audible. A jeśli chcesz poznać inne przydatne aplikacje do znajdywania czasu na naukę, to zajrzyj jeszcze tutaj.

Po napisaniu tego artykułu zakochałam się na nowo w Audible. Naprawdę polecam, choćby na darmową próbę. (Chociaż nikt mi za reklamę nie zapłacił. A powinni.) Nic nie stracisz, a możesz tylko zyskać audiobooki za darmo.

0 Comments

Leave a Comment