Świąteczne filmy na Netflixie, które warto obejrzeć

Święta to nie jest czas na wkuwanie słówek. Święta to czas na napychanie brzuszka w stylu niedźwiadka szykującego się na zimę, szaleńczy maraton spotkań z najbliższymi oraz robienie na bóstwo choinki i siebie też.

To też idealna (i jedyna) okazja do oglądania absolutnie niepoważnych, ale cudownie nastrajających filmów świątecznych. Nikt nie będzie Cię za to dżadżować oceniać, a jeśli spróbuje – to powiedz, że robisz to tylko po to, aby nie zapomnieć języka przez święta! A jak to nie podziała – rzuć w niego pierniczkiem.

ŚWIĄTECZNE FILMY NA NETFLIXIE, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ

ŚWIĄTECZNE KLASYKI

🎄LOVE ACTUALLY & 🎄HOLIDAY

Absolutne klasyki świąteczne z niesamowitym klimatem i wieloma wątkami romantycznymi do oglądania w każde święta bez ryzyka przedawkowania. To jedne z tych filmów, których nie wypada nie obejrzeć.

LOVE ACTUALLY

FILMY ROMANTYCZNE W KLIMACIE BAŚNIOWYM

🎄HOLIDAY CALENDAR

Na przystawkę bajkowa historia o zaczarowanym kalendarzu adwentowym, który zamiast czekoladek kryje w sobie figurki. Za sprawą nich głównej bohaterce codziennie przytrafiają się mniej lub bardziej sympatyczne zbiegi okoliczności prowadzące ją do… (no nie zgadniesz 😁)

…do tego jedynego 😮! Taki trochę kalendarz matrymonialny 😊. Za to przeuroczy.

HOLIDAY CALENDAR

🎄THE PRINCESS SWITCH

Na danie główne czas na rozmarzenie się nad tym, co by było, gdyby zupełnie nagle okazało się, że jednak masz siostrę bliźniaczkę? A do tego wszystkiego ta siostra bliźniaczka jest księżniczką i prosi Cię, żebyś spotkała się z prawdziwym księciem zamiast niej?

🎄CINDERELLA STORY

Historia o kopciuszku osadzona w realiach współczesnych. Zamiast księcia – syn bogatego przedsiębiorcy, zamiast matki chrzestnej – wspaniała przyjaciółka, zamiast myszek i ptaszków – piesek. Za to macocha i siostry dokładnie tak paskudne jak w oryginale.

ŚWIĄTECZNY MARATON Z KSIĘCIEM:

🎄CHRISTMAS PRINCE

🎄ROYAL WEDDING

🎄ROYAL BABY

Dziennikarka wyrusza na konferencję prasową do Aldovii. Jednak książę, który miał dostarczyć jej materiału na pierwszą stronę gazet – nie pojawia się. Ambicja nie pozwala odpuścić i dziewczyna postanawia pokręcić się jeszcze trochę po pałacu.

Nie ma dobrego romansu bez szalonych zbiegów okoliczności, więc co chwile przydarzają jej się takie rzeczy jak kradzież taksówki księcia czy wzięcie jej w pałacu za nową nauczycielkę księżniczki.

A kolejne części? Ja nie będę spojlerować, ale tytuły robią to znakomicie.

CHRISTMAS PRINCE

IDEALNY SERIAL ŚWIĄTECZNY

🎄HOME FOR CHRISTMAS

Dla wszystkich miłośników seriali Netflix przygotował w tym roku coś ekstra – serial w stu procentach świąteczny. Główna bohaterka ma 30 lat i nie ma chłopaka, a święta tuż-tuż. Nie byłoby problemu, gdyby nie kłamstewko na początku grudnia o rzekomym nowym chłopaku. Teraz to już naprawdę nie ma wyjścia i musi go znaleźć! A ma na to czas do wigilii. Serię szalonych randek czas zacząć.

Pozycja szczególnie trafiona dla wszystkich, którzy czują się aktualnie trochę samotni. Z tą bohaterką o niebo raźniej.

HOME FOR CHRISTMAS

BAJKA NA ŚWIĘTA

🎄KLAUS

Skąd wziął się Mikołaj? Dlaczego dzieci wysyłają do niego listy? I skąd Mikołaj wytrzasnął do pomocy tylu elfich wolontariuszy?

To jedna z tych bajek w równym stopniu przeznaczona dla dzieci, jak i dorosłych.

ŚWIĄTECZNY PROGRAM KULINARNY (który nie wpędza w kompleksy i bawi do łez )

🎄NAILED IT HOLIDAY BIG BAKING FAILS

Twoje świąteczne wypieki przypominają mini arcydzieła, na widok których najbliżsi i ci dalsi biją Ci brawo?

Niezupełnie? To zrób sobie i im przysługę – puść tę świąteczną pozycję. Po jej obejrzeniu Twoje wypieki będą zbierać same komplementy. Bo zawsze może być gorzej. Zawsze może być tak, jak w Nailed It.

A jeśli Twoje wypieki przypominają mini arcydzieła, to koniecznie zobacz na deser Sugar Rush.

NAILED IT HOLIDAY

I tym sposobem dobiliśmy do końca świątecznej playlisty telewizyjnej. Wszystkie powyższe pozycje są oczywiście dostępne w różnych wersjach językowych. Tutaj przypominam, jak wyciągnąć najwięcej z Netflixa przy nauce języka. Święta to czas, aby dobrze bawić i ładować akumulatorki – ale jeśli zupełnie przypadkiem podłapiemy parę nowych słówek, to nie zaszkodzi 😉. Bawcie się dobrze nie tylko przed telewizorem. Wesołych Świąt, Kochani!

0 Comments

Leave a Comment