fbpx

Świąteczne filmy na Netflixie, które warto obejrzeć

Święta to nie jest czas na wkuwanie słówek. Święta to czas na napychanie brzuszka w stylu niedźwiadka szykującego się na zimę, szaleńczy maraton spotkań z najbliższymi oraz robienie na bóstwo choinki i siebie też. To też czas na świąteczne filmy.

To idealna (i jedyna) okazja do oglądania absolutnie niepoważnych, ale cudownie nastrajających filmów świątecznych. Nikt nie będzie Cię za to oceniać, a jeśli spróbuje – to powiedz, że robisz to tylko po to, aby nie zapomnieć języka przez święta! A jak to nie podziała – rzuć w niego pierniczkiem.

ŚWIĄTECZNE FILMY NA NETFLIXIE, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ

ŚWIĄTECZNE FILMYKLASYKI

🎄LOVE ACTUALLY & 🎄HOLIDAY

Absolutne filmy-klasyki świąteczne z niesamowitym klimatem i wieloma wątkami romantycznymi do oglądania w każde święta bez ryzyka przedawkowania. To jedne z tych filmów, których nie wypada nie obejrzeć.

LOVE ACTUALLY

FILMY ROMANTYCZNE W KLIMACIE BAŚNIOWYM

🎄HOLIDAY CALENDAR

Na przystawkę bajkowa historia o zaczarowanym kalendarzu adwentowym, który zamiast czekoladek kryje w sobie figurki. Za sprawą nich głównej bohaterce codziennie przytrafiają się mniej lub bardziej sympatyczne zbiegi okoliczności prowadzące ją do… (no nie zgadniesz 😁)

…do tego jedynego 😮! Taki trochę kalendarz matrymonialny 😊. Za to przeuroczy.

HOLIDAY CALENDAR

🎄THE PRINCESS SWITCH

Na danie główne czas na rozmarzenie się nad tym, co by było, gdyby zupełnie nagle okazało się, że jednak masz siostrę bliźniaczkę (albo bardzo podobnego do siebie sobowtóra)? A do tego wszystkiego ta siostra bliźniaczka jest księżniczką i prosi Cię, żebyś spotkała się z prawdziwym księciem zamiast niej?

Jest też część druga, w której dziewczyny zamieniają się po raz kolejny. Pierwsze części mają to do siebie, że z reguły są jakieś lepsze, ale tę drugą warto obejrzeć dla nowej postaci, która wygląda… tak samo jak główne bohaterki. I dla widoków świątecznie przystrojonego pałacu 🏰 🎄.

🎄CINDERELLA STORY

Historia o kopciuszku osadzona w realiach współczesnych. Zamiast księcia – syn bogatego przedsiębiorcy, zamiast matki chrzestnej – wspaniała przyjaciółka, zamiast myszek i ptaszków – piesek. Za to macocha i siostry dokładnie tak paskudne jak w oryginale.

TYPOWE KOMEDIE ROMATYCZNE W KLIMACIE ŚWIĄTECZNYM

A CALIFORNIA CHRISTMAS

Historia o chłopaku z bogatej rodziny, typowym lowelasie, który jedyne co potrafi, to uwodzenie kobiet. Rodzinna firma, w której pracuje potrzebuje przekonać do sprzedaży ziemi właścicielkę rancza, która dotąd odrzuciła wszystkie propozycje.

W akcie desperacji zarządzająca firmą kobieta wysyła swojego syna, aby ten przekonał właścicielkę – w końcu oczarowywanie kobiet ma w małym paznokciu.

Okazuje się jednak, że kobieta, którą ma za zadanie oczarować nasz bohater jest zupełnie obojętna na jego czar, nie ma zamiaru sprzedawać ziemi, a na tego, kto spróbuje choćby wyjść z ofertą, szykuje strzelbę.

Dlatego bohater musi wykazać się sprytem, co prowadzi do sytuacji, przy których ja śmiałam się do łez. Jedna z lepszych świątecznych komedii romantycznych na Netflixie. A brak śniegu (bo to w końcu California) jeszcze dodaje uroku i wyjątkowości tej świątecznej historii.

A CALIFORNIA CHRISTMAS

HOLIDATE

To jedna z tych komedii, które wydają się przereklamowane, ale potem okazuje się, że naprawdę dobrze się je ogląda. Tak było i w tym przypadku.

Film, którego bohaterowie dobrze wiedzą, jak to jest nie mieć nikogo na Święta i inne uroczystości. W celu uniknięcia nieprzyjemności wynikających z braku sympatii bohaterowie zgadzają się zostać swoimi partnerami na niby.

Jeśli myślisz, że to kolejna komedia romantyczna o przyjacielach z benefitami, to się mylisz. Ci bohaterowie nawet na początku nie do końca się lubią. Jednak desperacko potrzebują partnera, dlatego zgadzają się na udawaną relację – i to czysto platoniczną. Ale że to komedia romantyczna, to potem… 💖💖💖

HOLIDATE

ŚWIĄTECZNY MARATON Z KSIĘCIEM:

CHRISTMAS PRINCE

ROYAL WEDDING

ROYAL BABY

Dziennikarka wyrusza na konferencję prasową do Aldovii. Jednak książę, który miał dostarczyć jej materiału na pierwszą stronę gazet – nie pojawia się. Ambicja nie pozwala odpuścić i dziewczyna postanawia pokręcić się jeszcze trochę po pałacu.

Nie ma dobrego romansu bez szalonych zbiegów okoliczności, więc co chwile przydarzają jej się takie rzeczy jak kradzież taksówki księcia czy wzięcie jej w pałacu za nową nauczycielkę księżniczki.

A kolejne części? Ja nie będę spojlerować, ale tytuły robią to znakomicie.

Podsumowując, bardzo przyjemny film świąteczny dla wszystkich tych, co kochają świąteczne filmy w klimacie bajkowym.

CHRISTMAS PRINCE

IDEALNE SERIALE ŚWIĄTECZNE

🎄HOME FOR CHRISTMAS

Dla miłośników seriali Netflix przygotował w tym roku coś ekstra – serial w stu procentach świąteczny. Główna bohaterka ma 30 lat i nie ma chłopaka, a święta tuż-tuż. Nie byłoby problemu, gdyby nie kłamstewko na początku grudnia o rzekomym nowym chłopaku. Teraz to już naprawdę nie ma wyjścia i musi go znaleźć! A ma na to czas do wigilii. Serię szalonych randek czas zacząć.

Pozycja szczególnie trafiona dla wszystkich, którzy czują się aktualnie trochę samotni. Z tą bohaterką o niebo raźniej.

Pierwszy sezon kończy się tak gigantycznym cliffhangerem, że z przyjemnością mogę Cię już teraz uspokoić, że drugi sezon już jest. I w końcu możemy zobaczyć, kto…

HOME FOR CHRISTMAS

🎄DASH & LILY

Serial na podstawie przecudownej książki. O Dashu, który nienawidzi Świąt i Lily, która je uwielbia. Książka ma w tytule jeszcze drugą część, która zdradza trochę więcej, o czym ta historia może być: Księga wyzwań Dasha i Lily.

To historia świąteczna, nie może więc być zupełnie na poważnie, dlatego ta dwójka nie pozna się w szkole czy na jakiejś nudnej dyskotece. Lily i Dash poznają się przez czerwony dziennik, który został przerobiony na księgę wyzwań.

Bohaterowie zanim się poznają w realu muszą najpierw podjąć wyzwania wymyślane przez siebie nawzajem. Znajdzie się tam zarówno dyskoteka w klimacie drag queen, jak i kradzież czapki Mikołaja. A żeby obejrzeć inne wyzwania, obejrzyj. To jest wyzwanie dla Ciebie.

DASH & LILY

BAJKA NA ŚWIĘTA

🎄KLAUS

Skąd wziął się Mikołaj? Dlaczego dzieci wysyłają do niego listy? I skąd Mikołaj wytrzasnął do pomocy tylu elfich wolontariuszy?

Jedna z tych bajek w równym stopniu przeznaczona dla dzieci, jak i dorosłych.

ŚWIĄTECZNY PROGRAM KULINARNY (który nie wpędza w kompleksy i bawi do łez )

🎄NAILED IT HOLIDAY BIG BAKING FAILS

Twoje świąteczne wypieki przypominają mini arcydzieła, na widok których najbliżsi i ci dalsi biją Ci brawo?

Niezupełnie? To zrób sobie i im przysługę – puść tę świąteczną pozycję. Po jej obejrzeniu Twoje wypieki będą zbierać same komplementy. Bo zawsze może być gorzej. Zawsze może być tak, jak w Nailed It.

A jeśli Twoje wypieki przypominają mini arcydzieła, to koniecznie zobacz na deser Sugar Rush (ma już dwa sezony!).

NAILED IT HOLIDAY

I tym sposobem dobiliśmy do końca świątecznej playlisty telewizyjnej. Wszystkie powyższe pozycje są oczywiście dostępne w różnych wersjach językowych. Tutaj przypominam, jak wyciągnąć najwięcej z Netflixa przy nauce języka.

Święta to czas, aby dobrze bawić i ładować akumulatory – ale jeśli zupełnie przypadkiem podłapiemy parę nowych słówek, to nie zaszkodzi 😉. Bawcie się dobrze nie tylko przed telewizorem. Wesołych Świąt, Kochani!

Aktualizacja: 21.12.2020

0 Comments

Leave a Comment