fbpx

Ucz się języka z Netflixem!

ucz się języka z netflixem

,,Jeszcze tylko jeden odcinek i idę się uczyć!”. Pięć odcinków później mówiłam sobie dokładnie to samo. Jedyne co się zmieniło to godzina na zegarze. Zegar jakoś zawsze zorientuje się, kiedy Netflix jest włączony. Przechodzi wtedy w tryb wyścigowy.

Mówią, że niczego bardziej nie żal niż straconego czasu. Mówią też, że czas zmarnowany na przyjemności to nie czas zmarnowany.

Dla zabicia ostatnich wyrzutów sumienia zacznij korzystać z wtyczki Language Reactor. Dzięki niej zamienisz godziny zmarnowane na oglądaniu seriali w godziny zainwestowane w naukę języka!

Już Ci mówię krok po kroku, o co tu dokładnie chodzi. A żeby było przyjemniej, dodałam Minionki 😁.

nakrancujezyka

NAUKA I NETFLIX – JAK TO DZIAŁA

 • Dodaj do przeglądarki Chrome rozszerzenie: Language Reactor.
 • Zaloguj się na Netflixie i włącz ulubiony serial.
 • Wybierz ścieżkę dźwiękową i napisy w odpowiedniej parze językowej. Jedne napisy w języku, który znasz, drugie w języku, którego się uczysz. Tak, dzięki wtyczce w końcu nie musisz tracić czasu na ponowne oglądanie odcinka! Tłumaczenie dostajesz od razu w pakiecie z oryginałem.
 • Dzięki automatycznej pauzie po każdym napisie masz czas na przeczytanie oryginału i tłumaczenia. A jak masz ochotę przyspieszyć akcję, możesz wyłączyć pauzę.
 • Prędkość filmu możesz zwolnić bądź przyspieszyć.
 • Możesz wybrać swój poziom zaawansowania. Na tej podstawie wtyczka pogrubia przydatne słówka dla Ciebie.
 • W panelu po prawej stronie znajdziesz pomoce naukowe: Napisy (z całego filmu), Słowa (użute w filmie i zebrane według poziomu trudności), Zapisano (dodane przez Ciebie słówka do powtórek).
 • Pozostaje już tylko przygotować się na sesję – uprażyć popcorn i rozsiąść się wygodnie przed laptopem 🎥.

JAK WYCISNĄĆ Z NAUKI Z NETFLIXEM JAK NAJWIĘCEJ

Nie wierzę w oglądanie seriali w taki sposób, że każdy odcinek oglądam podwójnie: najpierw w jednym języku, potem drugim. Jeśli nie umarłabym z nudów, to oszalałabym z niecierpliwości przy pierwszym odcinku 😄. Nie polecam też się cofać i oglądać fragmentów po raz drugi. Chyba że takie naprawdę ulubione. Oglądanie to nie kara, to ma sprawiać przyjemność. Nie zepsujmy sobie tego.

Co możesz zrobić, aby czerpać z nauki na Netflixie jak najwięcej i jak najszybciej?

 • Przeczytaj przed oglądaniem opis odcinka (szczególnie, jeśli oglądasz tylko w oryginale). Dzięki temu łatwiej będzie Ci się skupić na obcojęzycznej wersji napisów.
 • Czytaj obcojęzyczne napisy na głos (czyli zastosuj tzw. shadowing). Dla urozmaicenia spróbuj naśladować głosy aktorów. Jeśli któregoś bohatera nie lubisz, nadaj mu szczególnie brzydki głos.
 • Zapisuj słówka, które używasz na co dzień w swoim języku, więc automatycznie przydadzą Ci się w języku obcym. Możesz je zapisać od razu podczas oglądania, wystarczy najechać na wybrane słówko myszą i nacisnąć prawy przycisk.
 • Możesz też zapisać słówka już po obejrzeniu odcinka: w bocznym panelu przejdź do zakładki „Słowa” i przejrzyj te, których nie znasz. Zapisz te, które mogą Ci się przydać w codziennej komunikacji.
 • Jeśli poczujesz się pewniej, pozostaw tylko oryginalną wersję językową i spróbuj ją tłumaczyć symultanicznie (czyli jednocześnie: słuchaj i od razu tłumacz, nie przerywając filmu).
 • Na koniec nie zapomnij o regularnej powtórce słówek (ułatwi Ci to wbudowane w Language Reactor narzędzie PhrasePump).

DODATKOWE FUNKCJE LANGUAGE REACTOR

Language Reactor to bardzo rozbudowane narzędzie, w którym poza możliwością nauki z Netflixem, możesz również:

 • Uczyć się z YouTubem (podobnie jak z Netflixem, dzięki wtyczce).
 • Czytać książki (klasyki dostępne za darmo): dostępne w dwóch wersjach językowych obok siebie.
 • Eksportować powtórki do aplikacji Anki.
 • Powtarzać słowa i zwroty we wbudowanym narzędziu PhrasePump.
 • Przetłumaczyć wybrany tekst i się go uczyć ze ścieżką dźwiękową.
 • Wrzucić własny filmik i otrzymać do niego tłumaczenie.
 • Czytać klasyczne podręczniki do nauki języka: dostępne w dwóch wersjach językowych obok siebie.
 • Nowość: Porozmawiasz z AI! (Chatbot)

Netflix to tylko jeden aspekt nauki z tym narzędziem, a pozostałych funkcji jest poza tym całkiem sporo, dlatego na stronie twórców tego narzędzia znajdziesz instrukcje do niego.

Netflix

ILE KOSZTUJE WTYCZKA LANGUAGE REACTOR

Z podstawowych funkcji wtyczki Language Reactor możesz korzystać za darmo!

Jednak, żeby korzystać z poniższych funkcji Language Reactor, musisz wykupić wersję Pro:

 • Tłumaczenie maszynowe (wiele dubbingowanych ścieżek dźwiękowych do seriali/filmów nie ma dostępnych do nich napisów, np. Breaking Bad po niemiecku).
 • Zapisywanie słówek, eksportowanie list do Anki.

Ile kosztuje wersja Pro? Około 20 złotych miesięcznie. Jeśli chcesz korzystać z tej wtyczki wraz z Netflixem, musisz oczywiście dorzucić do tego jeszcze koszt Netflixa.

Możesz też testować wersję Pro przez dwa tygodnie za darmo.

CZY WARTO KUPIĆ WERSJĘ PRO NARZĘDZIA LANGUAGE REACTOR?

Jak z każdym narzędziem, najpierw przetestuj, co ma do zaoferowania wersja darmowa. Jeśli stwierdzisz, że korzystasz z tego narzędzia regularnie i wersja Pro przyspieszy Twoją naukę w znaczący sposób – to jest moment na zakup.

Jeśli kupisz dostęp na dłużej, 3 miesiące lub rok, koszt jest dużo mniejszy: za cały rok płacisz 160 zł. Pamiętaj tylko, że Netflix to osobna aplikacja, którą też musisz opłacić.

Ja korzystam aktualnie z darmowej wersji Language Reactor.

Netflix z wtyczką Language Reactor to gwarancja przyjemnej nauki. Ten post miał trafić na bloga już tydzień temu, ale… research trochę się przeciągnął. Miałam obejrzeć tylko jeden odcinek… wiesz, co było dalej 😊.

Także jeśli jeszcze nie masz subskrypcji na Netflixie, to teraz masz dobrą wymówkę, aby sobie na nią pozwolić. To w końcu inwestycja w naukę języka, a na tym się nie oszczędza.

Netlifx Language Reactor

A jeśli szukasz aplikacji do nauki z filmikami dostępnej na telefon, to koniecznie zobacz aplikację FluentU (tu znajdziesz moją recenzję).

A JEŚLI CHCESZ PRZYSPIESZYĆ NAUKĘ ANGIELSKIEGO

Jeśli chcesz przyspieszyć naukę języka, to zapraszam Cię na mój mini kurs: Ogarnij angielski w miesiąc, w trakcie którego wyposażę Cię w takie narzędzia, abyś w końcu ogarnął/a ten angielski!

Szczegóły znajdziesz tutaj.

kurs ogarnij angielski w miesiąc
1 Comments
 • Ola z Muzycznej Listy

  Odpowiedz

  A ja szukałam napisów w różnych językach na Netflixie i nie mogłam znaleźć, a tu się okazuje, że jest do tego wtyczka! Dzięki!

Leave a Comment