Mondly — aplikacja do nauki 30+ języków po polsku!

nakrancujezyka mondly

Mondly to aplikacja, dzięki której teraz możesz uczyć się ponad 30 języków bez względu na to, czy znasz angielski.

Ta aplikacja oferuje każdemu, kto włada choć jednym z tych języków, możliwość poznania całej reszty w jego ojczystym języku. I plusy tej aplikacji w tym miejscu się zaczynają. Dorzucę jeszcze, że można korzystać z tej aplikacji również za darmo.

Ostrzegam jednak, że chociaż uwielbiam korzystać z darmowych atutów płatnych aplikacji, to w tym przypadku czułam się jak pięciolatek w sklepie pełnym Kinder Niespodzianek. Jedna Kinder Niespodzianka dziennie to było stanowczo za mało. Poczułam, że muszę kupić cały sklep.

W razie czego — ostrzegałam. A teraz chodź, pokażę Ci ten sklep z Kinder Niespodziankami o nazwie Mondly.

Mondly Premium nakrancujezyka aplikacja

POWODY, DLA KTÓRYCH ZAKOCHAŁAM SIĘ W MONDLY

❤️Świetnie zaprojektowany samouczek: pokazuje wszystkie atuty aplikacji bez zakładania konta.

❤️Chatbox — czyli możliwość prowadzenia rozmowy w języku obcym z botem. I Tym cwaniaki naprawdę mnie kupili 😉. Masz okazję sprawdzić siebie w rozmowie w obcym języku na luzie. Do każdego pytania aplikacja podsuwa Ci potencjalne odpowiedzi, które możesz zarówno przepisać lub powiedzieć do mikrofonu. Rewelacyjna symulacja rozmowy.

❤️Dialogi — czyli jedno z ćwiczeń, w trakcie którego masz okazję nie tylko wysłuchać wypowiedzi, ale powtarzać za lektorem. Możesz nagrać swoją wersję i potem porównać z oryginalną. (Super ćwiczenie, bo powtarzanie zwrotów na głos jest bardzo ważne w nauce języka).

❤️Gdzie nie spojrzysz, masz dostęp do wymowy: wszystkich słówek, zdań, wskazówek gramatycznych. Możesz je odtwarzać wielokrotnie, aż wejdą do głowy jak refren ulubionej piosenki 🎵.

❤️ Po każdej przerobionej lekcji masz dostęp do ściągawki ze słownictwem wraz ze zdaniami i wymową.

❤️Oooogromna ilość języków! I możesz mieć dostęp do nich wszystkich na wieczność za jednorazową opłatą. (PREMIUM)

❤️Szybka powtórka wszystkich nowo poznanych słówek po każdej lekcji.

❤️Aplikacja naprawdę zachęca do mówienia: przy wielu ćwiczeniach zamiast kliknąć prawidłową opcję, możesz prawidłową odpowiedź powiedzieć do mikrofonu (jak na prawdziwej lekcji z lektorem).

❤️Motywujące statystyki: widzisz, ile dni z rzędu się uczysz i ile słówek / minut dziennie. Dodatkowo możesz dodać znajomych lub członków rodziny, żeby wzajemnie monitować swoje postępy. Trochę presji społecznej podkręca motywację 😁.

❤️Możesz sprawdzać swoje postępy dzięki cotygodniowym quizom z przerobionych lekcji.

❤️Ćwiczenia rozwijają wszystkie umiejętności: słownictwo, pisanie, rozumienie i przede wszystkim mówienie (schemat powtarza się ten sam w każdej lekcji: przerabianie słownictwa, dialogi, fiszki — w tym przypadku jest to pozytywna monotonia — słownictwo ma czas się utrwalić).

❤️Możesz uczyć się języka w wirtualnej rzeczywistości! Idea jest taka, aby umożliwić Tobie prawdziwą immersję i okazję do trenowania mówienia w rzeczywistości wirtualnej. Bardzo fajny dodatek, do którego trzeba zainstalować osobną aplikację (znajdziesz ją tutaj). Wybacz mi, ale 😊. (TYLKO PREMIUM)

 nakrancujezyka aplikacja
nakrancujezyka mondly 2
nakrancujezyka

DO CZEGO MOGŁAM SIĘ PRZYCZEPIĆ

👎 Dosyć wysoka cena wersji Premium 39,99 zł za jedynie miesiąc dostępu do kursu jednego języka. Na szczęście masz możliwość zakupu dożywotniego dostępu do wszystkich języków za jednorazową opłatą 374,99 zł — link do promocji znajdziesz tutaj. Podobno jest to promocja tymczasowa, ale z tego, co widzę, ta promocja utrzymuje się już co najmniej od grudnia.

👎Monotonia. Ćwiczenia powtarzają się według takiego samego schematu w każdej lekcji. Jednak, jak pisałam wyżej, nie jest to taki znowu do końca minus. Słówka i zwroty języka, którego się uczymy po prostu takiego utrwalania wymagają.

👎Możesz natknąć się na błędy w tłumaczeniu. Jeszcze nie miałam takiego przypadku, żeby jakoś szczególnie mi to przeszkodziło w nauce. Jeden wyjątek stanowi ćwiczenie, w którym trzeba wpisać pełne tłumaczenie manualnie. Tam natrafiłam na kilka kwiatków 🌸, ale rzadko.

👎Jeśli chcesz sprawdzić, czy faktycznie pamiętasz dany zwrot w języku, którego się uczysz, to automatyczna wymowa wypowiedzi może poprawną odpowiedź przedwcześnie zdradzić. Możesz wyłączyć opcję auto odtwarzania, jednak nie jest to opcja idealna, gdyż wtedy całkowicie pozbawiasz się nauki prawidłowej wymowy 😔.

👎Zdarza się, że mikrofon nie do końca łapie to, co chcieliśmy powiedzieć.

nakrancujezyka aplikacja mondly

Mondly to aplikacja, która pozwali Ci ćwiczyć słownictwo ze szczególnym naciskiem na mówienie w komfortowej atmosferze. W dodatku możesz z niej korzystać w języku polskim i z wersji darmowej.

Przyda się idealnie do treningu przed konwersacjami z zagranicznymi znajomymi lub zagranicznymi lektorami na Italki, o których rozpisywałam się ostatnio.

Darmową wersję aplikacji Mondly znajdziesz tutaj. Miłej nauki! 🌺

4 Comments
 • Justyna

  Odpowiedz

  Właśnie zastanawiam się nad zainstalowaniem jakiejś aplikacji do nauki hiszpańskiego i chętnie sprawdzę i tę. Póki co w wersji darmowej.

 • Zołza z kitką

  Odpowiedz

  Aplikację ściągnę – Duolingo, z którego korzystałam do tej pory, niestety nie ma możliwości nauki hiszpańskiego po polsku 😉 A jednak ciężko jest mi się czasami przestawić na „angielski tok myślenia” 😉

 • blogierka

  Odpowiedz

  Mega sprawa- nie znałam tej aplikacji!

 • Mirosław

  Odpowiedz

  jest ok, uczy mnie hiszpańskiego w dobrym tempie

Leave a Comment