Darmowe kursy językowe online

Lubisz uczyć się języka i przy okazji poszerzać wiedzę ze swojej ulubionej dziedziny? To koniecznie odwiedź 8 poniższych stron, na których znajdziesz kursy językowe zupełnie za darmo.

COURSERA

Jeszcze pamiętam te czasy, kiedy Coursera była w pełni darmowa z darmowymi certyfikatami ukończenia. To były dobre czasy. Wtedy to była moja ulubiona platforma. Mimo braku darmowych certyfikatów, wciąż znajdziecie tu mnóstwo wiedzy uniwersyteckiej! Znajdziecie tu zarówno kursy typowo językowe, jak i kursy ze wszystkich dziedzin w różnych językach.

nakrancujezyka coursera

KURS ANGIELSKIEGO – ANGPROFI

Strona, na której nauczysz się angielskiego po polsku! Większość darmowych kursów językowych jest po angielsku, więc przyda się najpierw opanować podstawy. Kurs jest naprawdę godny polecenia i to zarówno pod względem zawartości, jak i pod względem formy (co jest przy nauce szczególnie ważne, bo od brzydkich stron bolą oczy, a do ładnych aż chce się wracać i uczyć dalej 😊). Słownictwo jest zawsze podawane z plikiem audio do odsłuchania prawidłowej wymowy. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z angielskim lub właśnie starasz się odkopać wiedzę ze szkoły – zacznij tutaj.

KURS NIEMIECKIEGO – NICOS WEG

Nicos Weg to kurs niemieckiego po polsku stworzony przez Deutsche Welle. Na rynku nie ma dużo darmowych kursów niemieckiego po polsku, dlatego ten kurs to prawdziwa perełka. Są dostępne cztery poziomy od A1 do B1. Każdy kurs składa się z krótkich filmików i dołączonych do nich ćwiczeń interaktywnych.

SAYLOR ACADEMY

To strona dla tych, co chcą podszlifować swój angielski, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego. Bardzo dużo przydatnych kursów po angielsku z wielu różnych dziedzin. Uwielbiam tę stronę za profesjonalne podejście (kurs akademicki, w którym dostajemy wszystkie potrzebne materiały za darmo) i za darmowy certyfikat ukończenia.

EDX

Bardzo podobna strona do Coursery. Kursy uniwersyteckie z wielu dziedzin w wielu językach. Dużo kursów przydatnych do doskonalenia angielskiego i innych języków, jak i do rozpoczęcia przygody językowej.

ALISON

Strona, którą powinien znać i regularnie odwiedzać każdy językowiec. Bardzo duży wybór darmowych kursów językowych w przystępnej formie. Jedyny minus darmowej wersji to kilka sekund, które musimy czekać przy załadowaniu kolejnej partii materiału. Nie przeszkadza to zupełnie, akurat mamy chwilkę na powtórzenie już przerobionego materiału czy też zerknięcie do Messengera, bo czasem trzeba 😉.

OPENCULTURE

Tutaj znajdziesz więcej kursów językowych niż jesteś w stanie kiedykolwiek przerobić. Kursy na różnych platformach do nauki aż 48 języków!

UDEMY

Kursy językowe dla wielu różnych języków. Większość kursów jest płatna, ale można znaleźć też kursy darmowe. Poza tym jeśli interesuje nas jakiś konkretny kurs płatny, warto poczekać do Black Friday. W zeszłym roku w tym okresie można było dostać tam za kilka dyszek kursy, które normalnie oferowane są za parę stówek.

Na deser spróbuj jeszcze FutureLearn. Tutaj rozpisałam się trochę więcej na jego temat, bo to jedna z moich ulubionych platform do nauki .

Tyle dobrej darmowej wiedzy, aż ciężko się jej oprzeć. Szybko kończę posta i idę szukać kolejnego kursu dla siebie. I Tobie też to polecam! 😊

Miłej nauki! ❤

4 Comments
 • Aga

  Odpowiedz

  Dzięki za garść ciekawych źródeł do nauki! Myślałam, że wiem wszystko na temat sposobów nauki języka obcego, ale z każdym postem wyprowadzasz mnie z błędu 😉 Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy 🙂

  • Martyna Niedziółka

   Dziękuję! ❤ Bardzo się cieszę, że moje posty są dla Ciebie pomocne i jak najbardziej zapraszam do kolejnych odwiedzin! 😉

 • Ola z Muzycznej Listy

  Odpowiedz

  Niektóre strony mnie zaciekawiły, szczególnie jeśli można zdobyć tam wiedzę z innych dziedzin przy okazji ucząc się języka. Jednak na razie nowego kursu nie podejmę, próbuję się uczyć francuskiego od podstaw, więc by mi się mogły pomieszać języki 😛

  • Martyna Niedziółka

   Rozumiem 😀 I właśnie też wiele kursów mnie interesuje, ale teraz skupiam się na francuskim i jestem na takim etapie nauki, że… za wiele wiedzy pozajęzykowej bym z tego kursu jeszcze nie wyniosła 😉. Na razie zostaję przy kursach i aplikacjach typowo skupiających się na języku.

Leave a Comment