Inspiracje językowe #1

Ostatnio pisałam o tym, jak uczyć się metodą FluentForever. Dzisiaj wrzucam 7 narzędzi, które pomogą nam w nauce tą metodą.

1. Planer językowy – dobry plan to nasz fundament. Dopilnujmy by nam się nie rozpadł z pomocą planera. Multikurs przygotował bardzo fajny darmowy planer na dzień, miesiąc i rok.

2. Wymowa – koniecznie zapoznajmy się z nią na początku nauki języka. Polecam darmowe tutoriale dostępne online. Tutaj znajdziecie tutorial do angielskiego, a tu do francuskiego.

3. Listy frekwencyjne (online) – wystarczy zajrzeć na Wikipedię. Znajdziecie tutaj listę najbardziej popularnych słów od razu z tłumaczeniami.

4. Listy frekwencyjne (książka) – teraz wszystko można znaleźć w Internecie, ale czasem fajnie kupić sobie książkę. Ja kupiłam listę frekwencyjną do francuskiego z serii zeslownikiem i jestem bardzo zadowolona.

5. Kryminał do słuchania w drodze – wiadomo że wszyscy jesteśmy stale zajęci. Dlatego słuchanie nagrań w drodze to świetna sprawa. Na początku nauki łatwo się zniechęcić, więc dobrze sluchać czegoś stworzonego specjalnie z myślą o początkujacych uczniach. Z serią kryminałów wydawnictwa Edgard możemy słuchać w drodze opowiadania wraz ze słowniczkiem, a w domu w wolnej chwili spojrzeć na transkypcję i ćwiczenia.

6. Duolingo Stories – Duolingo zna prawie każdy. Ale już nie każdy wie, że Duolingo oferuje także historyjki do nauki. Pewnie dlatego, że nie są dostępne w aplikacji. Tutaj znajdziemy krótkie opowiadania z ćwiczeniami i tłumaczeniami słówek na angielski. Duolingo Stories są dostępne do nauki hiszpańskiego, portugalskiego, francuskiego i niemieckiego.

7. Nauka z Netflixem przy pomocy wtyczki do Chrome (Learning Languages with Netflix) – teraz w końcu możemy uczyć się przy oglądaniu seriali w łatwy i produktywny sposób! Dzięki tej wtyczce do Chrome mamy dostęp do napisów w dwóch wersjach językowych (tym, którego się uczymy i tym, który znamy). Tylko pamiętajcie o przeczytaniu opisu odcinka przed oglądaniem!

Teraz juz wszystko mamy w zasięgu ręki – wystarczy jedno kliknięcie. Miłej nauki!

0 Comments

Leave a Comment